12 Temmuz 2011 Salı

Kapı durdurucusuYaz geldi,kapı pencere açık .Rüzgar ev içinde serbest dolaşımda.Kapılar çarpıyor .Eh buna bir dur demek lazım diyerek Google a sordum. Görsellere Door stopper yazdım.
Bunları buldum.Hangisini yaparım şu an da bilmiyorum ama  beğendiklerim bunlar


12 yorum:

fiamma dedi ki...

He heee ayakkabı olan hem pratik hem de iyi fikirmiş eski bir ayakkabı işini görür. Bizim çarpa çarpa bir mutfak kapısı çarpıyor ona da kocaman bir demir tuğlayı pvc ile kapladım kullanıyorum bir de süs olarak Esracığımın güzel hediyesi var ki basıp kırarlar diye yerde kullanamıyorum.Bir de o kilidi iptal eden çok akılcıl geldi,yerde takılma basılma riski yok.

nalan dedi ki...

Bence de kilidi iptal eden ,hem de gürültüyü engeller.Denemeyi düşünüyorum da neyle yapsam diyorum.Senin bileklik malzemenden olabilir galiba ne dersin?
ya da başka neden olabilir?
haydi bakalım bacım cin fikirlerine ihtiyacımız var.

Banuca dedi ki...

O gürültüyü engelleyeni minik uzun yastık yapıp iki tarafına lastik dikip ön ve arka kapı koluna geçiriyorlar, internette görmüştüm. Kapı durdurucusu Fiammacığımın fikrinin aynını kumaş kaplı tuğla olarak görmüştüm ki en kolayı o, kağıtla da kaplanabilir, bir de o horozlu tahta olanın plastikleri satılıyordu hem de çok ucuz practicer de...Maho abim yapıverir aslında tahtadan :))

nalan dedi ki...

Ben de eski kömür ütüsünü kapılardan birine tahsisledim zaten ama fare istiyorum .
Maho takozunu yapınca:))
ben de kumaş bir fare yapıp tamamlayacağım da...
kısmet:)
Banucuğum biz gerçekten emekli olmuşuz anacığım elimizden iş çıkmıyor.
Üç gündür şekeri düşmüyordu ,Hep beraber stres yüklü vaziyette bekledik.Doktora götürmek mesele.Zar zor götürebildim .Meğer alet bozulmuş.
Şimdi turp gibi oldu.
Belki yarın çalıştırabilirim:)))

Banuca dedi ki...

Nalanım çok şeker olacak bitince, kıskanmayacağım çünkü benim evde çarpacak kapı yoook :))

Aslı dedi ki...

Bende ayakkabı fikrini çok tuttum. Eski bir ayakkabıyı boyayıp veya süsleyip yapabiliriz gibi geldi. Bizim evde kapılar inanılmaz çarpıyor nalan hocam..

nalan dedi ki...

İlahi Banu ,çok yaşa e mi:)

nalan dedi ki...

Aslıcığım,ben sakarım,ayağımı çarptığımda acıtmayacak birşey olmalı:)

fiamma dedi ki...

Canım o bilekliklerin içine koyduğum malzeme olur tabii hatta serflexler renkli onunla da olur.Banunun dediği gibi çift tarafa takılan yastıkta güzel fikir. Sakın gülme vernel şişesini sapından dikine kes alt kısmını 6-7 cm bırak o deliklerden birini bir kola birini bir diğer kola tak üzerini de dekupajla süsle Mahmut abi iyileşene kadar.Geçmiş olsun Mahmut abiye, çokk öpğyorum seni:))
Elifzel, Ertuş ne yapıyor, hiç haber vermiyorsun artık?

nrhnmrl dedi ki...

Bunların hepsi çok şekerler Nalan abla, benim çocuklar kapıya bırakmaz ki bunları :)

nalan dedi ki...

Fiammacığım, neden güleyim canım.Ben de bulaşık makinesini sıvı deterjan kutusuna göz attım bitsin diye bekliyordum,gidip verneli de kontrol edeyim.Zaten maksat evdekilerden kullanıp yapmak değil mi?
Elgizle Ertuğrul iyiler,Ertuşu şişmanlatalım diye uğraşıyoruz ama yemiyor.Kız da ne bulursa yolluyor mideye.Bu ara çalışmalar böyle fotograflayabilsek yazı da yazılacak ama :)

nalan dedi ki...

Nurhancığım,bizim evdekiler 30senedir hobilerimden bıktıkları için aman birşey yapma modunda ısrar ediyorlar.
Yani çocukların kıymetini bil:)