22 Mart 2008 Cumartesi

NEVRUZ TÜRKÜN BAYRAMI

Bu sabah bir şıngırtıyla uyandım. Merdivendeki boy aynası kırılmış.Uğurdur dedim çünkü bugün nevruz ; doganın uyanışı ,dünyanın yenilenişi .Bu gün aynanın kırılmasını geçmişe ait kötülüklerin resminin silinmesi diye yorumladım.
Onbeş dakika sonra kapı çaldı ve çok sevdiğim manevi kardeşim eşi ve bebeğiyle taaa Vandan gelmiş sürpriz yapmıştı.Bebeğimizi yeni görüyorduk onlarda sevgili torunumu...
bu gün siz de onu ilk kez göreceksiniz.İşte minik Ertuğrulum

Gün böyle güzel başladı ve bereketli yağmurlarla devam etti.TRT de türk dünyasından şenlikleri, camdan yağmuru izleyerek,bebeklerimi severek...
Akşam bilgisayarımız bakımdan geldi kuruldu vs.geç saatte maillerime bakabildim ki Sürpriiiz Edacığım buluşmamızı yazmış ve süslediği resimlerimizi de eklemişti .Ben bu konuda onun kadar başarılı değilim o yüzden bizi görmek için edacığımı tıklayın lütfen.
Yazıyı ,resimleri görünce ne kadar sevindiğimi anlatamam.Ardından yorumları da okuyunca değmeyin keyfime.Bir çoklarını bloglarından tanıyıp takip ettiğim isimlerin yanısıra yine bu yolla tanıyıp özelden yazıştığım ,telefonlaştığım birkaç kıymetli dostum var ki -inşaallah onlarla da birgün buluşacağımızı ,ya onların beni ya da benim onları görmeğe gideceğimi umuyorum- onların yorumları beni daha da sevindirdi...Yani sözün kısası MUTLUYUM bugün çooook mutluyum ve sizleri seviyorum dostlarım.
Yenigün anlamına gelen ,bizde çok önemsenmeyen nevruz bayramının ülkemizin üstündeki maddi manevi bütün kötülük,baskı ve tehlikeleri bertaraf edip,bize her anlamda bolluk ,ferahlık ,iyilik,mutluluk getirmesini bekliyorum.
Yaradanın bizi yıkayıp paklayıp ferahlatacak bahar yağmurlarını yollamasını merhamet ve rahmetini hepimiz için diliyorum.

4 yorum:

E. Ali dedi ki...

Torununuza maşallah. Allah nazardan korusun. Allah analı babalı nineli dedeli büyütsün.
Nevruz Bayramı kutlu olsun. bir kış daha geride kaldı:)

www.edasuner.com dedi ki...

Canım ablam ne keyifli bir gündü tadı damağımda kaldı. Sonunda döndün pc başına arayı açma sizlerş çok sevdim. Ülkemiz adına belirttiğin güzelliklere de canii gönüldan katılıyorum sizi öpüyorum

mavianne dedi ki...

Ne güzelll
bebiş harika
nazar değmesin
fotoğraflara bakmaya gideceğim şimdi
oooo gelmeyeli buralar dolmuş hepsini okuyacağım :)

Bilun Şen dedi ki...

Maşallah Ertuş'a Nalan ablacım :) Sen de ne kadar şekersin, gördüğüme inan çok sevindim, tatlı hatun seni :)