3 Mart 2009 Salı

mutfak havlusuİnternette gezinirken beğendiğim bazı şeyleri gerektikçe kullanmak için hemen taslak olarak kaydeder linki de ekleyip bırakırım .Bu kez öyle yapacağıma kaydı yayımla demişim.Yorumları gmailden görünce anlayıp düzelttim.
Mutfakta çok gerekli el havlusunu halka , noel baba sakalı,şapkası ile süslemişler.Hatta bunu yaparsak biz noel baba yerine kendi kültürümüzden Nasrettin Hoca olarak değiştirelim diye de içimden geçirdim.
şimdi bu duruma yeni yorumlar alalım efendim :))))

10 yorum:

beyaz mendil dedi ki...

Ne şirin şey bunlar:)

sesiber dedi ki...

Yine başlık yazmayı unutmuşsun ablacım. üstelik bunun ne olduğunu anlamadım ki bu sefer de isim anası olayım:))

nalan dedi ki...

efendim yazıyı düzelttim sebebini anlattım ,
sevgili arkadaşlaarım sesi ve b.mendil bir daha buyrun

sesiber dedi ki...

Biraz şüphelenmiştim noel baba olduğundan.:) Mutfak havlusu olarak ta çok değişikmiş. Nasreddin Hoca fikrini tuttum ablacım.
Günün güzel geçsin, Sevgiler...

örgüdelisi dedi ki...

bunlar da şirin ama şu dantelden elbiseleri olan kızların olduğu havlular daha bi şirin galiba.
nalan abla bu arada seni mimledim.

MoonSun dedi ki...

Cok sekerler Nalancim :)) Evet Nasrettin Hocaa olmali adi:))

YILDIZ dedi ki...

Öğretmenim, tuvalete gidebilir miyim?''

Yukarıdaki cümle, öğrenim hayatımız boyunca sıkça sorduğumuz sorunların başında geliyor, değil mi? Yıllar sonra, Adıyaman'ın Gerger İlçesi, Kaşyazı Köyündeki Karük İlköğretim Okulu'ndaki manzarayı HaberTurk'te görünce; ' Meğer şanslı azınlıktanmışız ' dedim kendi kendime.

Evet, yanlış duymadınız. Ben ve bu yazıyı okuyan sen, şanslı azınlıktanız. Anadolu'da bir çok okulun türlü fiziki sorunlarını, öğretmen eksikliğini duyardıkta, insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan tuvalet ihtiyacını gidermenin başlı başına bir sorun olduğunu aklımıza getirmezdik. Onca yetersizliklere rağmen Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu çağdışı manzarayı eğitim neferimiz Ahmet Elmacı sayesinde öğrendik.

HaberTurk'te yayınlanan ' Tuvaletsiz Okul ' haberi bizi harekete geçirdi. Hem gelecek nesillere kalıcı bir temizlik alışkanlığı kazandırmak hem de okullarımızın olmazsa olmaz bu fiziki zorunluluğunu hayata geçirmek adına; www.okulumuzatuvalet.org sitesi altında '' Okulumuza Tuvalet '' adlı projeyi hazırladık.

Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu geri kalmış manzara ne ilk ne de son...Fakat bu olumsuz manzarayı düzeltmek bizlerin elinde. Karük İlköğretim Okulu'nda olduğu gibi Anadolu'nun birçok köyünde çocuklar sizlerin desteklerini bekliyor... '' Okulumuza Tuvalet '' projesi ile sizde bu harekete ortak olun...

www.okulumuzatuvalet.org
destek@okulumuzatuvalet.org

orguknit dedi ki...

Nalan hanım
ellerinize sağlık
ben de nasreddin hoca ya benzettim.
Sevgilerimi yolluyorum.

nazardeymesin07 dedi ki...

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatin en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olmasi temennisiyle... Iyi Kandiller.. http://nazardeymesin07.blogspot.com

- the Girlish Factory - dedi ki...

çok güzel fikir. ben sevdim. (=