20 Şubat 2011 Pazar

Elgizin İki Altıgenden oluşan hırkasıGünler hızla geçiyor .İstanbulu unuttup Elgizi yaşamaktayım.Elim de pek boş kalmıyor örüyor ,dikiyorum.Paylaşmak gerek:))

On Marifet Org da görüp beğendiğim tığla yapılmış ceketi kızıma örmek için rahelferin bloguna gittim.
Açıklamalarını okuyup başladım
3 tane 2'li trabzan yapıp 2 zincir çekiyorsunuz.Tekrar 3 tane 2'li trabzan yapıp 2 zincir çekiyorsunuz.Bunu aralarında 6 adet delik olacak şekilde tamamlıyoruz.
2Li trabzan yapılan yerleri yine aynı şekilde 2'li trabzan yapıp,DELİK olan yerlere 2 tane 2li trabzan+2 zincir +tekrar 2 tane 2li trabzan yapıyoruz.Böylelikle deliklerde artırma yapmış oluyoruz.


Altıgenimiz istediğiniz ölçüye gelince ikincisini de örüyoruz.

İkisini de soldaki altıgen gibi katlayıp yanyana koyup arka ortası ve omz,kol üstünü dikiyoruz.

Ördükten sonra giydirdiğimizde ip seçiminde acemice bir hata yapmış olduğumu farkettik.Tüylü ip ağzına dolup bebeğe zarar verebilirdi.Diktiğim yerleri söküp altıgeni büyütmeye ve Elgiz 2 yaşında giyebileceği ölçüye getirmeye karar verdik.

14 yorum:

Nedret dedi ki...

Uy bakışlarını severim:))
Ayni hatayı ben de yaptım. Yeğenimin bebişine ördüm emek emek. Annesi giydirmedi tüylü diye. Bozum oldum:( Kızdım kendime. Bir de tecrübeliyiz diye şişiniriz. Şiştim oturdum aşağı:))

nalan dedi ki...

Ben zaten kafama koyduğumu düşünmeden uygular sonra da vah tuh derim.Aman ne yapayım büyütüp yaka kısmına da astar koyveririm olur biter...
o kadar yapıyoruz ya

esensdollsandpuppets dedi ki...

Hi sevsinler Elgizin hırkasını ellerine sağlık annanesi.Nalan bilgisayarım bozuktu.bir kaç gündür kızlarla bu hafta buluşucağız Kadıköy uygun olurmu senin için yoksa daha yakın bir yermi olsun? yarın günü sana bildiririz.Sevgiler

fiamma dedi ki...

Uyyy o kuş ağzını yerim ben nasıl da bakıyor meraklı meraklı çevresine...Ayy hiç kıskanmıyorum valla ballandıra ballandıra anlatma:)) Ehh bizim mercimekte 3 aylık oldu, kaldı altı ayımız Badedeki gibi eteklerimiz daha tutusmadı hazırlık falan yok biz de daha:))

gül dedi ki...

nalan hanim kendinizi fazla yormayın ya. bloguma neden ugramıyorsunuz merak ettim insan şu açemi arkadaşına bir ugramazmı aşk olsun.Allah,a emanet ol.

Banuca dedi ki...

Nalanım, özlemişim bebek kokusunu, seninkinin kokusunu göndersene bana, içim gitti gıdısını bir koklasam diye:)
Hırka çok değişikmiş, hemen kaydettim, malum lazım olacak bana da hayırlısıyla ileride:)
İnsan bu güzellikten ayrılabilir mi hiç, hemen özler....

nalan dedi ki...

-esenciğim tamam arkadaşlarla yazıştık saati siz belirleyin.
-Fiammacığım ikincilerde öyle oluyor.Tecrübenin yararı demek ki...
-Sevgili Gül ,durum belli anacım,buraya da uğrayamıyorum.Gelirim bu akşam:)))
-Banucuğum ,Gelip koklasan diyorum canım.Sana oldukça yakınız.Hatta bu perşembe Kadıköyde Altın Kızlar buluşuyoruz.Gelsene

nalan dedi ki...

Gül bloguna gittim yeni yazın yok,neden yazmıyorsun diye yorum yazdım fakat gitmedi galiba.
Blogunu yazılarınla ilgi çekici hale getirmelisin.Güzel yazdığını,anlatacak çok şeyin olduğunu da biliyorum.
sevgiler

Banuca dedi ki...

Ah be Nalanım, aklım ve kalbim sizlerle olacak, ama gelememkiiiii, anacığımı bırakamıyorum :(

SEMYIL dedi ki...

nalancım, canım arkadaşım benim
ne mutlu sana biri kucağında biri dizinin dibinde:))) ikisinide koklayarak öpüyorum.elgizimizde çok çok güzel doğrusunu söylemek gerekirse ona bakmaktan ördüğüne bakamadım.ellerine sağlık.
yarını sabırsızlıkla bekliyorum.:))

rahelfer dedi ki...

Çok beğendim Nalan hanım.Ellerinize sağlık.Tam kışın giymelik olmuş.Elgiz kızımızda maşallah iyi bir manken olarak giymiş kazağını:)Güle güle giysin.Allah ömrünü uzun, kısmetini bol etsin :)

Unknown dedi ki...

harika toruncugunu ,mis kokulunu uzaktan öperim mıncıklarım ben ya çok tatlı maaşallah ,Nalan ablacım geç cevap verebildim ,http://www.burdastyle.de/magazine/

buradan aylık derginin nasıl olacagına

http://www.burdastyle.de/magazine/archiv/

buradan da geçmiş arşive

http://www.burdafashion.com/ru/index/1270777-1463237.html

buradanda buyuk arşive ulaşabilirisin ,kız cocukları içinde bir japonca kitabım var ,

elgizi içinse istedigin elbise kalıpları ,bende bebek giysileri kitabının resimlerini tek tek çekebilirim ,o kitaplar anlatımlı ,bazılarındaysa kalıba ihtiyaca bile yok ,sadece resimden çıkarabilirsin ,ihtiyacın olanı söylemen yeterli yarın hemen atabilirim resimleri,marifetli anane de başka oluyor ,ne kadar güzel olmuş ellerine saglık,paylaşmadan da olmuyorsaolsun blog kardeşligi :)

gül dedi ki...

nalan hanımım bloguma huuu dediyiniz için sagolun dogru diyorsunuzda ben daha profesyönleşemedimki:( benim kursa gitmem lazim.hayırlı günler.Allah'a emanet olun.

MAVİANNE dedi ki...

elgiz anneannesine ne de güzel mankenlik yapmış öyle
maşallah allah bağışlasın
çok güzel
hırkası da güzel tabi ellerinize sağlık nalan ablacığım
sevgiler