4 Nisan 2012 Çarşamba

Dünyanın en yüksek ağaç eviABD Crossville, Tennessee'de yer alan 10 katlı ağaç ev, bugüne kadar yapılmış en yüksek ağaç ev olarak görülüyor.

Daily Mail'den Tammy Hughes imzalı habere göre; inşası 11 yıl süren evin tamamında geri dönüştürülebilir malzeme kullanıldı. Sayısız odası bulunan evde basketbol sahası, balkonlar, yürüme yolları yer alıyor.

Evin fotoğraflarını çeken Tom Whetton, "Bu ev çok etkileyici, yanına yaklaşana kadar ne kadar büyük olduğunu tam olarak anlayamıyorsunuz. Gerçekten çok büyük. Her çocuğun hayali" dedi.


Mimar Horace Burgess ise 268 bin çivi kullanarak inşa ettiği ev için yaklaşık 12 bin dolar harcadığını söyledi.
kaynak

Sitenin haberler bölümünde aile başlığı altında çok önemli ve ciddi bilgiler var

8 yorum:

Lalique dedi ki...

selamlar
ben de beklerim
sevgiler

http://laracroft3.skynetblogs.be http://lunatic.skynetblogs.be

nalan dedi ki...

Lalique;ziyaret ettim yorum da yazdım ama ulaştı mı bilmiyorum .Umarım ulaşmıştır. Lütfen bilgi verir misin?
skynet sistemi merak ettim.

nalan dedi ki...

Ahestebestem yorum yerine bana bu maili yazmış.Mailleşmemizi ben de buraya aktarıyorum ki merak eden ana linki ve konu üstündeki fikrimizi görsün:)

Ahestebesteden Nalana:

Merhaba Nalancığım,

Dünyanın en büyük ağaç evi ile ilgili haber kaynağını da belki paylaşmak istersin diye linkini vereyim dedim.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2123686/Worlds-tallest-tree-house-reaches-stories-high.html

Yoruma yazmayı pek uygun bulmadığım için mail ile yollamak sanki daha doğru geldi.
Haber başlığında, evin sahibi Robinson'un ''Commissioned by God = Tanrı tarafından görevlendirilmiş'' olarak evi inşa ettiği notu var.
İlgine, bilgine sunarım

yanıtım:
Zerrinciğim,teşekkür ederim canım
Kaynak bayağı detaylıymış :)Öyle bir yerde yaşamak hoş olurdu tabi kilise olarak değil mesela bir sanat evi olarak ne dersin:)
yoruma yazmayı kilise propagandası olur diye mi yazmadın?

Ahestebesteden Nalana:
Nalancığım,
Yoruma yazmama sebebim, senin yazına müdahale etmişim gibi olmayı istemeyişimdendi.

Kilise propagandası sayılmaz bence, zaten evin bir bölümünü kilise yapmış sonradan devralan ''Tanrı tarafından görevlendirildiğini'' söyleyen mimar.

Fakat görevlendirilip görevlendirilmediğini bilmiyorum da, 'Yürü ya kulum' dediği kesin!

Ben orada doğal gıdaların yetiştirildiği, inek, tavuk, keçi, aklına ne gelirse beslendiği, her tarafı çiçekle bezenmiş bir halka açık piknik alanı-çiftliğimsi bir yer olarak kullanıp, orada da yaşamak isterdim.İşte o zaman senin ağaç saplı, bahçeden ot-çiçek toplamaya yarayan çantam da olurdu hani

Sevgiler

yanıtım:
Yok cancağızım,müdahale sayılmazdı ayrıca edebilirsin de gerekirse ; o zaman linki ve bunu yoruma ben aktarayım da meraklısı görsün

ahestebeste dedi ki...

A aaa:)çok hoş! Alem kadınsın vesselam:)
Nalancığım, bu akşam bitirmem gereken çok acil bir performans ödevim(!)var.Sende ne bulurum diye bakınıyordum.Eklentiyi gördüm, takıldım anacım.Ödevimin konusu mu? çok basit canııım,'Şehirlerde doğa havası veren bank'.Üç boyutlu model oluşturulacak, tabii ki de poster eksik edilmeyecek; A3 boyutunda ve siyah kartona destekli çalışılacak vs vs.Ben kesintili eğitimi destekliyorum ya, kesilsin vallahi kesilsin:(

nalan dedi ki...

Bu ödev- yanılıyorsam düzelt -oğlun için mi?
yoksa sen mimarlık mı okuyorsun ?
Cehaletimi bağışla zira ben 1995 de İlköğretim okulları ihdas edilmeden ,henüz İlkokul Öğretmeniyken emekli oldum.
Evde ve yakın çevrede okul çağında çocuk olmadığından bu ödevlerden şikayet eden velileri bile internette bulduğumdan bilgim sınırlı.
Ama şayet çocuklarına verdiği ödevin veliler tarafından yapılmasını görmezden gelip kabul edip not verenler varsa onlara Öğretmen değil ÖĞRETMEM denmeli.
Eğer yanılıyor yanlış anlamış bulunuyorsam da elaleme rezil olmadan yorumumu silmem için acele cevap yaz. Bu arada ben de sana bank projesi düşüneyim

ahestebeste dedi ki...

Vallahi de billahi de Emre'nin ödevi, üstelik öğretmen beni aradı yarına yetiştirilsin diye

ahestebeste dedi ki...

Benim öğrenciliğimde, yalvarsam yakarsam, ağlasam sızlasam, asla ve kat'a ev ödevime hiç kimse yardım etmedi.Babam, 'Git, araştır, ansiklopedilere ak, bulamazsan o zaman sor'derdi.O kadar kaynağa bakıp bulamamak mümkün mü? Ben aynısını uygulamaya çalışırken, 2.sınıftan beri, ağzım açık bakakalarak öğretmenlerin beni uyarması ve Emre'nin büsbütün tembelleşmesi sonucunda ben yapıyorum anacım.O yüzden, yetti artık.

nalan dedi ki...

Gerçekten anlayamıyorum. Bir öğretmen bulıp araştırayım bu işi onları zorlayan mı var acaba. İlginç yani. Ödevi veliler yapar mı,öğretmen bunu destekler mi aklım almıyor.
Neyse Ağaç kütüğünü uzunlamasına ikiye keserek bir bölümü altta oturacak kısım daha ince kesilmiş diğer parçası da sırt kısmı olarak kullanılmış banklar görmüştüm.
Bunu kağıt havlu rulosundan kesmeden oturacak yerini düzelterek yapabilirsin ama ölçü küçük gelebilir.
Sırt kısmını ağaçtan çıkan ,bükülmüş bir kol olarak,kolun detay dallarına kuşlar yapraklar tanzim ederek yapabilirsin.
Biraz da ben araştırayım bakaım bulursanm yazarım.